Як сон сприяє відновленню?

Незважаючи на те, що сном часто нехтують, він є основою успіху. Ви можете добре харчуватися і використовувати всілякі техніки відновлення, але без повноцінного сну якісне відновлення буде неможливим. Сон – це фундаментальна потреба людського організму, що впливає на численні фізіологічні процеси. Візьміть приклад з професійних спортсменів, що надають сну першочергового значення. Наприклад, легендарний плавець Майкл Фелпс прагне спати 7-9 годин на добу, оскільки саме тоді він відчуває себе найбільш ефективним.

Як сон сприяє відновленню?

  • Під час сну запаси глікогену в м’язах поповнюються, за умови, що перед цим ви якісно поїли, зокрема, вживали вуглеводи.
  • Він допомагає зменшити запалення в організмі.
  • Сон має вирішальне значення для підтримання здорового гормонального балансу, впливаючи на оптимальний рівень тестостерону та гормону росту.
  • Він заспокоює нервову та серцево-судинну системи, що стимулюються фізичними вправами.
  • Сон є життєво важливим для функціонування імунної системи.

Скільки ви повинні спати?

Експерти рекомендують спати 7-9 годин на добу. Ви самі визначаєте ідеальну тривалість для себе. Також не варто забувати про якість сну. Нічний відпочинок повинен бути безперервним і спокійним. Дотримання правил гігієни сну та звичка лягати спати в один і той самий час, в ідеалі – до опівночі, можуть допомогти. Завдяки циркадним ритмам і природному біологічному годиннику ваш організм краще відпочиває, якщо ви лягаєте спати до півночі. Також можуть допомогти добавки для сну, такі як валеріана, мелатонін, або комплексні продукти.

Інформація: з відкритого доступу.

Фото: з відкритого доступу.

Поділіться цим вмістом:

By Світлана

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *