Які способи відновлення ми знаємо?

Людський організм розумний і може частково відновлюватися самостійно. Однак, щоб забезпечити йому найкращі умови для цього, потрібно цілеспрямовано про нього піклуватися. Як поділяється відновлення на способи, залежно від активності та часу, який ви їм приділяєте?

Способи відновлення залежно від часу:

  • Перед тренуванням важливо підготувати тіло до майбутніх вправ і навантажень. Йдеться про підготовку, яку також називають розминкою. Зазвичай вона складається з легких вправ у вигляді кардіо (наприклад, біг на біговій доріжці, стрибки на скакалці тощо), мобілізацію суглобів, динамічну розтяжку або масаж м’язів.
  • Під час тренування ви також можете побалувати себе відновленням, за допомогою заходів, що покликані підтримувати організм у максимально ефективному режимі. Серед них, наприклад, підтримання необхідного водного балансу або поповнення запасів вуглеводів під час тривалих вправ на витривалість.
  • Після тренування більшість відновлювальних заходів починають виконуватись. Окрім повноцінного харчування після тренування, сюди входять різні види масажу, відвідування сауни та інші техніки, про які ми поговоримо пізніше.

Способи відновлення з точки зору відновлювальної активності:

  • Пасивне відновлення передбачає природні фізіологічні процеси, за допомогою яких організм намагається привести себе до оптимального стану, що називається гомеостазом. Він бореться з втомою і виснаженням, наприклад, поповнюючи запаси енергії, переміщуючи іони або позбавляючись від продуктів життєдіяльності.
  • Активне відновлення передбачає цілеспрямовані заходи, спрямовані на підтримання безперешкодного перебігу пасивного відновлення. На практиці це створює найкращі умови для того, щоб організм успішно відновлювався самостійно. Активне відновлення можна досягти двома шляхами: завдяки пасивному або активному відпочинку. Під час пасивного відпочинку ми беремо участь у таких заходах, як відвідування сауни, кріотерапія та інші методи релаксації, не дозволяючи собі нічого робити активно. З іншого боку, активний відпочинок передбачає участь у русі, зазвичай, фізичну активність легкої інтенсивності, наприклад, швидку ходьбу.

Інформація: з відкритого доступу.

Фото: з відкритого доступу.

Поділіться цим вмістом:

By Світлана

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *